دوشنبه, 02 آذر 1394 ساعت 11:25

لالسیل فِرِش

lalsil fresh

Lalsil fresh افزودنی سیلوی حاوی باکتری lactobacillus buchneri افزایش دهنده پایداری و بهبود دهنده کیفیت سیلو و خوش خوراکی آن می باشد. این پایداری با کاهش ph و تولید متابولیتهای خاص از کاهش ماده خشک و رشد قارچها و تولید مایکوتوکسینها در سیلو جلوگیری نموده و ارزش غذایی و پایداری هوازی سیلو را حفظ می نماید.
خواص lalsil fresh
DM Recovery
معمولاً تعدادی باکتری های تولید کننده اسید لاکتیک بر روی گیاهان کم بوده وبر عکس معمولاً  باکتری های هتروفرمنتتیو میکروارگانیسم های غالب سیلو را تشکیل می دهند.  خانواده انتروباکتریاسه قندهای محلول سیلو را به الکل، اید استیک و گاز کربنیک تبدیل می کنند. جدول زیر محصولات تولید شده از سایر میکروارگانیسم های سیلو را از قندهای محلول موجود در سیلو نمایش می دهد. فراهم نمودن شرایط خوب بی هوازی در سیلو از رشد مخمرها و باکتری های انتروباکتریاسه جلوگیری می نماید. بعلاوه ph پایین سیلو از تخمیر نامطلوب و هیدرولیز در سیلو می کاهد.
از طرفی هر چه سیلو پس از باز شدن و تماس با هوا پایدار بماند، یعنی رشد قارچ ها و مخمرها به تعویق بیفتد، بدان معنی است که کاهش ماده خشک و هدر رفتن آن نیز به تاخیر افتاده است.
Lalsil Feresh این امکان را فراهم می آورد که در یک شرایط بی هوازی مطلوب، به سرعت و به میزان کافی، ph سیلو کاهش یابد. همین طور با تولیدات اسید پروپیوتیک و اسید استیک و ممانعت از رشد مخمرها و قارچ ها افزایش ph و کاهش ماده خشک سیلو را به تاخیر می اندازد.
Feeding value Recovery
به محض چیدن ذرت کاهش ارزش غذایی آن آغاز می شود. یکی از فرآیندهای نامطلوب در سیلو پروتئولیز و تولید نیتروژن آمونیاکی است که حتی در سیلوهایی که شرایط تخمیر مناسبی دارند نیز ادامه می یابد. نیتروژن های غیر پروتئینی تولید شده در سیلو به سرعت در شکمبه تجزیه شده و دردسرهای متابولیکی از جمله آلکالوز و مشکلات تولید مثلی را بوجود می آورد.
باکتری ها  و دمای بالا دو علت عمده پروتئولیز در سیلو می باشند. در بین میکروارگانیسم های سیلو لاکتیک اسید یاکتری ها تقریباً غیر پروتئولیتیک بوده و بر عکس، کلستریدیم ها از مهمترین باکتری پروتئولیتیک در سیلو می باشند، از طرفی حرارت تولید شده در سیلو نیز به واکنش میلارد و تجزیه پروتئین ها می انجامد.
Lalsil Feresh با کاهش ph و توقف رشد قارچ ها و مخمرها از یک طرف دمای سیلو را کاهش می دهند و از طرف دیگر با توقف فعالیت کلستریدیا و به تبع آن فعالیت پروتئازی از تجزیه پروتئین ها و افزایش نیتروژن غیر پروتئینی در سیلو می کاهد.
Aerobic Stability
تخریب هوازی سیلو با کاهش قندها، تولید حرارت و افزایش CO2  و NH3 در سیلو مشخص می شود.
تخریب هوازی در سیلوهایی که کیفیت مطلوبی دارند بیشتر اتفاق می افتد زیرا سلوهای کم کیفیت که اسیدبوتیریک و آمونیاک بالاتری دارند، به این نوع فساد مقاوم ترند. در این نوع فساد مخمرها و قارچ ها حضور فعال دارند. مخمرها با تبدیل اسیدلاکتیک به اسید استیک، آب و جرارت  ph  سیلو را بالا می برند. بعلاوه با تبدیل قندهای سیلو به الکل از میزان ماده خشک سیلو می کاهند. قارچ ها هم با کاهش ماده خشک و تولید اسیدبوتیریک خوش خوراکی و سلامت سیلو را به خطر می اندازند.
در سیلوهایی که بدون افزودنی عمل آوری شده اند حتی اگر فرآیند سیلو به خوبی و بطور کامل صورت گرفته باشد محصول نهایی میکروارگانیسم های غالب سیلو اید لاکتیک می باشد که اثرات ضد قارچی ضعیفی دارد.
افزودنی سیلوی Lalsil Feresh قندهای موجود در سیلو را تخمیر نموده و علاوه بر اسید لاکتیک، اسید استیک و منو پروپیلن گلایکول (MPG) تولید می نماید. اسید پروپیونیک یکی از بهترین ترکیبات ضد قارچی می باشد و از رشد و نمو قارچ ها و تولید مایکوتوکسین ها درسیلو جلوگیری می نماید.
Calmp hygiene
عمده مشکلات بهداشتی سیلو ناشی از رشد کلستریدیم ها و لیستریا و تولید مایکو توکسین ها توسط قارچ ها می باشد.
. کلستریدیم ها در طی فرآیند سیلو شدن رشد نموده شیر را آلوده کرده و در صنعت پنیر سازی اختلال بوجود می آورند. بعلاوه کلسترید یا عامل تولید اسیدبوتیریک و کاهش خوش خوراکی و ماده خشک سیلو نیز می باشند.
. لیستریا نیز بیماریی مشترک انسان و دام را بوجود می آورد و می تواند از طریق شیر به انسان منتقل شود.
کلستریدیم ها و لیستزیا به کاهش ph حساس می باشند.
Lalsil Feresh با توقف رشد قارچ ها و مخمرها، افزایش ph  سیلو به تعویق انداخته، شرایط را برای رشد این باکتری ها نامناسب می نماید.
Silage intake
سیلو بخش مهمی از خوراک را تشکیل می دهد. میزان مصرف سیلو به طور مستقیم به فرآوردهای نهایی سیلو (خوش خوراکی) آن مربوط است. به عنوان مثال وجود نیتروژن آمونیاکی، اسید استیک و اسید بوتیریک موجب  کاهش مصرف سیلو شده، بر عکس الکل میزان مصرف سیلو را افزایش می دهد و باعث بروز مشکلات متابولیکی می گردد.
Lalsil Feresh با تنظیم تولید اسیدهای آلی و کاهش تولید نیتروژن آمونیاکی و الکل میزان مصرف سیلو را در حد مطلوبی بالا نکه می دارد.
ترکیب: هر گرم Lalsil Feresh حاوی حداقل 6*1010 باکتری 40788 Lactobacilus buchneri  می باشد.
بسته بندی : ساشه آلومینیومی 200 گرمی
میزان مصرف: 5 گرم در تن علوفه تازه( هر ساشه برای 40 تن سیلو کافی می باشد)
نحوه مصرف : محتوی هر ساشه 200 گرمی را در 5 لیتر آب تمیز حل نموده سپس حجم آن را با آب به 40 لیتر برسانید. سپس محلول را به میزان 5/0 لیتر در تن بر روی سیلو اسپری نمایید.
مدت زمان و شرایط نگهداری: 24 ماه پس از تولید
به جهت مقرون به صرفه بودن و استفاده بهینه لالمند اقدام به تولید فرم غلیظ Lalsil Feresh  از طریق تکنولوژی HC نموده است. هرگرم Lalsil Feresh HC حاوی 30*1010 CFU  باکتری  40788 Lactobacilus buchneri  می باشد، ضریب رسوب و ته نشینی محلول آماده این محصول بسیار پائین است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.