دوشنبه, 02 آذر 1394 ساعت 11:11

خوراک دوره رشد گوساله

-------خوراک دوره رشد گوساله-------


اهمیت استفاده از خوراک g180

جلوگیری از کاهش وزن گوساله ها پس از خروج از باکس انفرادی و آغاز زندگی اجتماعی و جلوگیری از افت میزان رشد روزانه پس از شیر گیری گوساله ها در کنار رشد مناسب سیستم اسکلتی برای رسیدن به بهترین سن تلقیح همواره از اهداف و چالشهای مراکز دامپروری می باشد .  بر همین اساس و با تکیه بر پژوهش های علمی و عملی انجام شده ، مصرف خوراک دوران رشد مناسب در کنار مدیریت صحیح کمک شایانی به رسیدن اهداف ذکر شده می نماید.
تغذیه در این دوران بسیار حساس می باشد، زیرا که اگر مواد غذائی بیش از حد نیاز به بدن گوساله ها برسد علاوه بر افزایش هزینه ها موجب چاقی و رشد بافت چربی در پستان و سایر بافت ها می شود که در سن تولید موجب کاهش تولید شیر و عدم باروری می گردد و اگر مواد غذائی کمتر از حد نیاز باشد، باعث رشد ناکافی اسکلت حیوان ، افزایش سن تلقیح،کاهش تولید شیر در آینده  و...  خواهد گردید.
در نتیجه اهمیت استفاده از خوراکی که بر اساس آخرین پژوهشهای علمی و با در نظر داشتن شرایط ویژه اقتصادی و نیاز های واقعی حیوان در گله ها فرموله گردیده و با استفاده از بهترین مواد اولیه و ماشین آلات تولید بصورت یکنواخت تولید شده و به آسانی در دسترس می باشد، بیش از پیش خود را نمایان می سازد.


خوراک دوره رشد      
خوراک بصورت پلت تهیه گردیده تا علاوه بر جلوگیری از مصرف انتخابی خوراک باعث کاهش میزان ضایعات نیز بشود ، همچنین حرارت اعمال شده در فرآیند پخت موجب کاهش بار میکروبی و مواد ضد تغذیه ای خوراک شده و در نتیجه موجب پیش گیری از بروز بسیاری از بیماری های گوارشی گردیده که در نهایت هضم و جذب غذا بهتر می شود.
برای کسب بهترین نتیجه از خوراک آغازین G50 برای تغذیه گوساله های شیرخوار استفاده کرده زیرا وزن از شیرگیری در تولید شیر آینده و رشد بهتر حیوان غیر قابل انکار می باشد.

یکنواختی این محصول از لحاظ فرمولاسیون بعد از خوراک آغازین G50 سبب کاهش تنش، افزایش بهروری و افزایش سیستم ایمنی  و رشد گوساله به صورت هدفمند به سمت رشد بهتر ماهیچه ای می شود.انرژی قابل متابولیسم 2/8 Mcal/Kg
CP 19% DM
Ca 0/8 % DM
P 0/6% DM
Fat 3% DM
NDF 24/5% DM

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.