دوشنبه, 02 آذر 1394 ساعت 11:35

پکیج ضد استرس گرمایی

Cool & Cold


 

علی رغم پیشرفت های اخیر در طراحی تاسیسات و سیستم های سرمایشی هنوز هم تولید گاوها در ماه های گرم سال به خظر می افتد و ما مجبوریم با ایجاد تغییراتی در جیره تا حدی از افت تولید و عملکرد جلوگیری نماییم.
بسیاری از شما می دانید که در هنگام تنش حرارتی چه تغییرات بارزی در فیزیولوژی و عملکرد دام رخ می¬دهد که در ذیل به مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد تا لزوم استفاده از پکیج C & C مشخص تر گردد:
1- افزایش تعداد تنفس و اختلال در عمل نشخوار چرا که در هنگام بالا آوردن لقمه برای نشخوار گاو بایستی تنفس را متوقف کند که در تنش حرارتی این کار کمتر صورت می گیرد. نتیجه این عمل کاهش نشخوار خواهد بود.
2- افزایش تمایل به مصرف کنسانتره به این خاطر که خوردن علوفه حرارت بسیار زیادی در هنگام هضم ایجاد می کند که وضعیت را بدتر می کند.
3- افزایش ترشحات بزاقی که موجب هدر رفتن بیکربنات موجود در بزاق می شود.
4- افزایش تعرق و از دست دادن مقدار زیادی پتاسیم که اصلی ترین کاتیون داخل سلولی است.
5- کاهش یکپارچگی اتصالات روده و ورود توکسین ها به داخل خون و تضعیف سیستم ایمنی.

نتیجه کلی همه موارد ذکر شده باعث ایجاد اسیدوز، کاهش هضم الیاف و سلامت شکمبه، کاهش تولید شیر و درصد چربی علاوه بر به مخاطره افتادن سلامت دام می گردد. علاوه بر همه این موارد، در سالهای اخیر مشخص شدهاست که انسولین نقش مهمی در حفظ سلامت دام در طی تنش حرارتی دارد و باید به آن توجه ویژه ای بشود.

پکیج Cool & Cold، با دارا بودن مخمر لووسل (بهبود محیط شکمبه، هضم الیاف، افزایش pH)، نمک پتاسیمی (در جهت جبران پتاسیم از دست رفته در عرق)، کروم آلی (در جهت افزایش اثر انسولین و کمک به تقویت سیستم ایمنی) علاوه بر ویتامین E و برخی بافرها سعی کرده است تا محصولی مناسب بر ماه های گرم سال در اختیار دامداران قرار بدهد تا ضمن بهبود وضعیت تولید، اقتصادی نیز باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.