گاو شیری
گاو شیری

گاو شیری

در تغذیه گاوهای شیری، تعادل مناسبی از مواد غذایی مانند پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و مواد معدنی مهم است. علاوه بر این، ویتامین‌ها و مکمل‌های معدنی مانند کلسیم، فسفر، و ویتامین D نیز برای سلامت استخوان‌ها و تولید شیر به طور معمول توصیه می‌شود. تغذیه مناسب گاوهای شیری تأثیر مستقیمی بر کیفیت و میزان تولید شیر دارد. برنامه‌ریزی دقیق جیره غذایی و ارائه مواد غذایی با کیفیت به گاوها از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، مراقبت منظم از سلامتی گاوها و پیشگیری از بیماری‌ها نیز اساسی است. در این بخش محصولات مرتبط با گاو شیری معرفی می‌شوند.
گاو پرواری
گاوپرواری

گاو پرواری

حدود نیمی از گوشت قرمز کشور توسط گاوهای پروار شده تأمین می‌شود؛ بنابراین این بخش از دامپروری و دامداری دارای ظرفیت زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد. پرواربندی گوساله با روش‌های علمی و نوین سبب کاهش دوره پرواربندی و کاهش هزینه تولید گوشت می‌شود. از مسائل و مشکلاتی که در این زمینه باید در نظر گرفته شود، شامل تغذیه گاو پرواری می‌باشد. هرقدر گوساله‌ها دارای تغذیه بهتری (نه گرانتر) بوده و سالمتر باشند حرفه گاوداری پرواری دارای سودآوری بیشتری خواهد بود. در این بخش محصولات مرتبط با گاو پرواری معرفی می‌شوند.
بز و گوسفند
بز و گوسفند

بز و گوسفند

باید شامل انرژی، پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی باشد. گوسفندان معمولا درصد بزرگی از نیازمندی‌های غذایی خود را از مراتع و یا از طریق خوراک مکمل دریافت می‌کنند. جیره غذایی باید به گونه‌ای باشد که حداقل نیاز‌های دام به مواد مغذی را برآورده سازد. در این بخش محصولات مرتبط با گوسفند و بز معرفی می‌شوند.
طیور
طیور

طیور

تغذیه مناسب طیور به عنوان یک عامل کلیدی در رشد سریع، تخم‌گذاری مؤثر و کاهش هدررفت‌ها در دامداری‌ها مطرح است. همچنین، مدیریت تغذیه در طیور می‌تواند به کاهش استرس و بیماری‌ها کمک کند. مواد غذایی در جیره طیور باید تعادل داشته باشد. پروتئین، کربوهیدرات، چربی‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی باید در میزان مناسب تأمین شوند. پروتئین موجود در جیره، کیفیت تخم‌مرغ و گوشت طیور را به طور مستقیم تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این بخش محصولات مرتبط با تغذیه طیور معرفی می‌شوند.
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه وب سایت شماره همراه خود را وارد نمایید