الزامات بهره‌برداری از تهویه طبیعی

الزامات بهره‌برداری از تهویه طبیعی به دلیل استفاده از منابع طبیعی و کاهش هزینه‌های مرتبط با فن‌آوری‌ها و نیروی الکتریکی مزایای قابل ملاحظه‌ای دارد. این منابع شامل جریان‌های بادی همسوی جایگاه، جریان‌های باد مخالف جایگاه، و جریان‌های هوای گرم درون جایگاه است. هنگامی که جریان هوا حضور دارد، تهویه جایگاه به نیروی شناور حرارتی و خروجی‌های هوا وابسته است.

نکاتی در مورد پروفایل تست

“پروفایل متابولیکی” به عنوان یک مجموعه از آزمایشات تحلیلی ویژه است که در ترکیب با هم استفاده می‌شوند و به عنوان یک نوع ابزار تشخیصی به کار می روند. توجه داشته باشید که پروفایل تست باید به عنوان یک جز از ابزار بررسی شما و نه تنها ابزار بررسی شما برای شناخت مشکل در گله باشد.

الزامات بهره‌برداری از تهویه طبیعی

الزامات بهره‌برداری از تهویه طبیعی به دلیل استفاده از منابع طبیعی و کاهش هزینه‌های مرتبط با فن‌آوری‌ها و نیروی الکتریکی مزایای قابل ملاحظه‌ای دارد. این منابع شامل جریان‌های بادی همسوی جایگاه، جریان‌های باد مخالف جایگاه، و جریان‌های هوای گرم درون جایگاه است. هنگامی که جریان هوا حضور دارد، تهویه جایگاه به نیروی شناور حرارتی و خروجی‌های هوا وابسته است.

اثرات منفی عدم مدیریت سیلو روی عملکرد شکمبه

کیفیت علوفه پاشنه آشیل کار متخصص تغذیه نشخوار کنندگان است. هر چه علوفه با کیفیت تری از انبار شما خارج شود متخصص تغذیه ماهرتری داشته اید. مدیریت سیلو کار آسانی نیست و تعاملات پیچیده ای لازم دارد تا بیشترین سود از سرمایه گذاریهای انجام شده روی کشت، برداشت، ذخیره سازی و تغذیه علوفه حاصل شود.

ملاحظات مربوط به کاربرد آب پاش ها

یشتر گاودارها گاوها را با آب آشامیدنی خیس میکنند و مقدار مورد استفاده آن نیز در گاوداری ها بسیار متفاوت است) از ۴/۵ تا ۲۵/۷ لیتر در ساعت برای هر گاو). همانطور که میدانیم منابع آبی در دهههای آینده به طور فزایندهای محدود خواهند بود بنابراین، نگرانی تمام شدن منابع آبی به نگرانیهای مربوط به تنش گرمایی افزوده شده است.

سیستم‌های ورود و خروج گاوها به جایگاه دوره انتقال

روش به تدریج وارد- به تدریج خارج در گله‌های بزرگ و با بیش از ۱۰۰۰ رأس گاو و همچنین در سیستم مدیریتی انتقال به زایشگاه درست در موقع زایمان رواج یافته است، اگر چه می‌تواند با سایر استراتژی‌های مدیریتی زایشگاه نیز سازگار شود. این روش مزیت منحصر به فردی دارد که توجه کارگران را به گروه کوچک‌تری از گاوها در جایگاهی در مجاورت زایشگاه متمرکز می‌کند.

بستر مطلوب برای گوساله ها کدام است؟

تأمين سطوح استراحت با بستر عمیق برای گوساله های جوان در هوای سرد ضروری است. دامنه آسایش دمایی برای گوساله تازه متولد شده ۱۰ تا ۲۶ درجه سانتیگراد و برای گوساله یک ماهه تا ۲۳ درجه سانتیگراد میباشد.

ویژگی بهاربندهای بهره مند از تهویه طبیعی

تهویه طبیعی متداول‌ترین سیستم تهویه در گاوداری‌های متوسط و کوچک است که به ۲ عامل اصلی متکی است:

گاوها چه بخشی از یک جیره تنظیم شده را می خورند؟

علیرغم اهداف تغذیه جیره TMR در تأمین مخلوطی یکنواخت از مواد خوراکی طبق یک فرمول موازنه شده، ثابت شده است که گاوهای شیری ترجیحاً اجزای خاصی از TMR را انتخاب و جداسازی میکنند و اجزای دیگر را مصرف نمیکنند در نتیجه جیرهای متفاوت از جیره نوشته شده و حتی در آخور ریخته شده را مصرف خواهند کرد.

اثر مخمر زندهLiveCell SC 20 در شکمبه و هضم خوراک

مخمر زنده LiveCell شامل 20 میلیارد کلونی مخمر در هر گرم می باشد. این محصول علاوه بر مخمر زنده حاوی ترکیبات جانبی رشد مخمر نیز بوده که علاوه بر اثرات اصلی مخمر زنده می تواند در رشد میکروفلورای شکمبه اثر مثبت داشته و به عنوان پربیوتیک نیز در دستگاه گوارش عمل نماید.

5 راهکار برای افزایش چربی شیر

افزودن قیمت شیر مستلزم افزایش تولید و در عین حال افزایش اجزای شیر می‌باشد. در بسیاری مواقع افزایش درصد چربی شیر می‌تواند منجر به افزایش درآمد شما شود. در صورتی که که گله شما با افت چربی شیر دست و پنجه نرم می‌کند و یا به دنبال افزایش چربی شیر و افزایش درآمد هستید، راهکارهای زیر برای شما مفید هستند.

تولید و ترکیب شیر، عملکرد تخمدان و ترشح پروستوگلاندین در گاوهای شیری با استفاده از مکمل امگا ۳

راندمان تولید شیر در جهان به طور چشمگیری افزایش یافته است که علت آن برتری ژن‌های دام‌ها طی ۲۵ سال گذشته می‌باشد

چکیده‌ای از صحبت‌های دکتر پتن در سفر به ایران

صحبت ما پیرامون این موضوع است که در آخرین ویزیت من از کشور ایران تولید شیر زیاد سودآوری خوبی داشت با اینکه هنوز قیمت خوراک نیاز به بهینه سازی دارد.

تاثیر اوره بالای جیره بر روی لقاح و یا آبستنی گاوهای شیری، متاآنالیزی جهت تعیین سطح مناسب اوره جیره

مصرف پروتئین یک عامل بسیار مهم بالانس جیره گاوهای شیری می‌باشد. سطح پروتئین جیره تاثیر مهمی بر روی تولید مثل دارد، به خصوص پروتئین خام جیره می‌تواند بر روی سطح تجزیه پذیری پروتئین خوراک و افزایش نیتروژن اوره‌ ای شیر یا خون و به طور مستقیم بر روی باروری و کاهش تولید مثل اثر بگذارد.

جایگزینی سویای خام با سویای رست شده و افزایش تولید شیر در گاوهای هلشتاین

سویا منبع اصلی پروتئین برای گاوهای شیری می‌باشد، که عمدتا به‌صورت دانه سویا مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابلیت تجزیه پذیری بالایی برای گاوهای شیری دارد (حدود ۶۵% cp).

ارزش تغذیه ای مخمر (ساکرومایسز سرویزیه سویه ۱۰۷۷) بر روی عملکرد شیرواری، ترکیب شیر و برخی از پارامترهای خونی گاوهای شیری

امروزه مخمرها به‌خصوص مخمر زنده به دلیل تغییرات مثبتی که در شکمبه دام و بهبود عملکرد آن دارند به طور گستره در تغذیه دام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تأثیر تغذیه با فول فت سویا در تولید شیر

جیره با پروتئین بالا که حاوی انرژی بالایی نیز باشد می‌تواند به افزایش تولید انرژی و اسید آمینه‌های مورد نیاز برای تولید شیر بالا در ابتدای دوره شیرواری کمک بسزایی کند.

مدفوع آینه شکمبه

مصرف RDP بیش از اندازه سبب شل شدن مدفوع در همه گروه‌ها می‌گردد. پس در هنگام استفاده از پروتئین محلول بالا باید جیره را بالانس کرد تا از اّفت تولید جلوگیری کرد.

برنامه‌ی خشک کردن گاو شیری

برنامه‌ریزی برای خشک‌کردن گاوها باید حداقل دو هفته پیش از خشک‌کردن آن‌ها انجام شود.

به روز رسانی داده ها در مورد هیپوکلسیمی در گله های شیری (قسمت دوم)

همان طور که می دانید تشخیص گاوهای با هیپوکلسیمی تحت بالینی غیرعملی است زیرا این گاوها هیچ علائم بالینی را نشان نمی دهند.

به روز رسانی داده‌ها در مورد هیپوکلسیمی در گله‌های شیری (قسمت اول)

در این مقاله سعی بر آن است تا با یادآوری شرایط هیپوکلسیمی و تب شیر و با استفاده از منابع جدید، مناسب‌ترین روش را مورد بحث قرار دهیم. در نهایت قضاوت با شما کارشناسان و اساتید عزیز است.

زبان تغذیه: DCAD (تفاوت کاتیون-آنیون جیره)

این مقاله به زبان ساده به بیان مفهوم DCAD می پردازد.

تغذیه درمانی برای گاوهای شیری

تغذیه مناسب می‌تواند به کاهش وقوع یا کنترل ناهنجاری‌های متابولیکی، عفونی و تولیدمثلی کمک کند. در این مقاله موضوعاتی در مورد معاینات بالینی، درمان‌های حمایتی و پیشگیری از ناهنجاری‌های متداول گاوهای شیری مطرح خواهد شد.

نکاتی در مورد پروفایل تست

“پروفایل متابولیکی” به عنوان یک مجموعه از آزمایشات تحلیلی ویژه است که در ترکیب با هم استفاده می‌شوند و به عنوان یک نوع ابزار تشخیصی به کار می روند. توجه داشته باشید که پروفایل تست باید به عنوان یک جز از ابزار بررسی شما و نه تنها ابزار بررسی شما برای شناخت مشکل در گله باشد.

خصوصیات یک مکمل گاو شیری مناسب برای پرورش دهندگان گاو شیری صنعتی (بخش دوم)

ر بخش اول مقاله (بخش اول را می توانید در اینجا مطالعه نمائید) عنوان شد که مقایسه مکمل های گاو شیری از روی نام و قیمت آنها نمی تواند معیار درستی برای انتخاب یک مکمل دام (مکمل گاو شیری) مناسب باشد.

خصوصیات یک مکمل گاو شیری مناسب برای پرورش دهندگان گاو شیری صنعتی (بخش اول)

صرفاً نام مکمل گاو شیری در بسیاری از گاوداری‌ها و دامداری‌های ایران برای صاحبان گاوداری و دامداری کافیست تا نسبت به خرید آن اقدام کنند یا نسبت به مقایسه چند مکمل گاو شیری برای خوراک گاو شیری یا خوراک دام صرفاً با در نظر گرفتن قیمت آن تصمیم‌گیری نمایند.
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه وب سایت شماره همراه خود را وارد نمایید