۱۰ اصل پایه‌ای در پرورش سودآور گوساله

پرورش گوساله یک تجارت سودآور است. این تجارت می‌تواند سودآورتر و پر بازده‌تر باشد، اگر این ۱۰ نکته رعایت شود.

آیا گوساله هایتان در اثر گرمای شدید دهیدراته شده‌اند؟

تابستان از راه رسیده ولی برخی دامداری‌ها کماکان فقط به فکر گاوهای شیری پرتولید هستند، در حالی که گوساله‌ها و اهمیت تنش حرارتی گرما را در آن ندیده می گیرند.

۱۰ اصل پایه‌ای در پرورش سودآور گوساله

پرورش گوساله یک تجارت سودآور است. این تجارت می‌تواند سودآورتر و پر بازده‌تر باشد، اگر این ۱۰ نکته رعایت شود.

رشد شکمبه در گوساله‌های شیری

دوازده هفته اول زندگی یک دوره حیاتی برای رشد شکمبه در گوساله شیری است. معرفی زودهنگام علوفه به شکمبه کوچک و بدون عملکرد آنها اجازه می‌دهد تا به عنوان یک گاو مولد به محل سالم و عملکردی تجزیه و جذب مواد مغذی تبدیل شوند.

جایگزین شیر گوساله

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که می‌توان پودرهای جایگزین شیر گوساله را بلافاصله پس از قطع آغوز استفاده کرد و جایگزین شیر گوساله مناسب‌ترین راه برای تغذیه گوساله‌ها قبل از شروع نشخوار و پیش از توسعه شکمبه می‌باشد.

تاثیر علوفه بر روی عملکرد رشد و تخمیر شکمبه‌ای گوساله‌ها (به روش متاآنالیز)

تحقیقات متاآنالیز بهترین راه مقایسه کردن یک نتیجه در چندین تحقیق مختلف می‌باشد و هدف از این مطالعه بررسی تاثیر علوفه بر روی عملکرد رشد و تخمیر شکمبه‌ای گوساله‌ها (به روش متاآنالیز)  شیری می‌باشد.

تاثیر تغذیه آغوز در حجم‌های مختلف و دفعات شیردهی بر روی غلظت سرم ایمنوگلوبولین G و سلامت گوساله‌های شیری

هدف از انجام این آزمایش اولا مقایسه غلظت IgG سرم خون گوساله ها با توجه به حجم آغوز مصرفی و وزن بدن گوساله در طی ۲ ساعت اولیه پس از تولد و ثانیا مقایسه غلظت IgG سرم خون گوساله ها نسبت به پارامترهای افزایش وزن و تغذیه دام در دوره انتقال می باشد.

خلاصه وبینار به روز کردن داده‌های پرورش گوساله توسط دکتر رابرت جِیمز

در این وبینار داده‌ها و نکات به نسبت جدیدی در مورد پرورش گوساله داده ارائه شد که به نظر جای تامل دارد.

انرژی مورد نیاز گوساله

در این مقاله سعی شده است تا انرژی مورد نیاز گوساله بررسی، با مفاهیم انرژی قابل متابولیسم و انرژی کل آشنا و در انتها پیشنهاداتی جهت پرورش بهتر گوساله ها عنوان شده است.

مهم ترین چالش تغذیه در پرورش گوساله

تغذیه گوساله همیشه یکی از موارد بسیار مهم در پرورش گوساله است که دامداران همیشه به آن توجه ویژه ای دارند. گوساله تازه متولد شد. نیازهای اساسی زیادی دارد که مهمترین آن، نیاز به داشتن ایمنی در برابر آلودگی های محیطی و تغذیه ای است. در این مقاله، مهم ترین چالش تغذیه گوساله در پرورش گوساله بررسی شده است.

آلودگی با کریپتوسپوریدیوم در گاوداری

کریپتوسپوریدیوم یکی از انواع انگل‌های تک سلولی است که بیماری‌های گوارشی مثل اسهال ایجاد می‌کند. کریپتوسپوریدیوم از انگل‌های روده‌ای پستانداران به ویژه حیوانات اهلی و انسان می‌باشد که به عنوان یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده اسهال و مرگ و میر در دام‌های جوان مطرح است. با توجه به ماهیت زئونوتیک این انگل، حیوانات آلوده می‌توانند یک خطر بالقوه برای بهداشت جوامع انسانی باشند.

تغذیه و پرورش گوساله (گفتگوی پروفسور جیمز درکلی)

خلاصه ای از مطالب ارائه شده توسط پروفسور جیمز درکلی، از دانشگاه ایلینویز آمریکا با موضوع تغذیه و پرورش گوساله
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه وب سایت شماره همراه خود را وارد نمایید